Betony

Neméně důležitým ochranným prvkem při hokeji jsou betony pro brankáře. Snažíme se nabídnout betony v takovém rozsahu, aby pokryly potřeby opravdu každého.
Správně zvolená velikost betonů je nezbytným předpokladem kvalitní ochrany a lehkého pohybu brankáře.

 

Obecně platí, že pro malé hokejisty padnou nejlépe betony ve velikosti 20″-30″. Klasické dospělé velikosti se pohybují v rozpětí 32″-36″. Velikost vyplývá z naměřené vzdálenosti od podlahy ke středu kolene. Dalším pomocným vodítkem je výška brankáře. Tak například brankář junior s velikostí betonů 30″ měří 165cm.Tabulky s přesnými rozměry a vzdálenostmi jsou dostupné na internetu, takže stačí pohodlně změřit z domova.

Každý si určitě klade otázku, proč jsou betony tak drahé a v čem se mohou ty levné tolik lišit od těch dražších. Záleží, co od nich očekáváte a jaké požadavky musí splnit. Představte si, že profesionální gólman vážící 90 kilogramů si na beton klekne zhruba 160x za zápas. K tomu si připočtěme tréninky a neustálé namáčení a vysoušení. Beton je v průběhu hokeje všelijak deformován a lítají na něj puky o vysoké rychlosti. Dále je zapotřebí, aby vážily co nejméně, je totiž dost nemožné, aby gólman na sobě při vší zbylé výstroji táhl ještě dva desetikilové betony. Proto je velmi důležitá samotná konstrukce betonu.

Hobby brankář a začátečník si bohatě vystačí s betony vyplněnými lehkou pěnou s povrchem ze syntetické kůže. Jsou cenově přívětivé a klade se důraz především na ohebnost a pohodlí. Ty lepší betony už mají například systém AKL (Adjustable Knee Lock), který dokonale nastaví chrániče podle postavy a stylu hry každého brankáře. Dále jsou vyrobeny z odlehčeného a zároveň velmi pevného materiálu, který dokáže spolehlivě odrážet nárazy puku o vysoké rychlosti a vydrží každodenní zátěž. Ty lepší betony se pohybují v cenové relaci 30 000 Kč a výše.

V nabídce máme i doplňkové produkty jako náhradní přezky a produkt k uchycení špiček betonu. V katalogu najdete i použité betony Vaughn 7600 pro seniory, které jsou použité za příznivou cenu.

Cenové rozmezí
od do