Brusle

Vybrat vhodný typ bruslí je to nejdůležitější, co musíte před vstupem na led udělat. Proto je potřeba důkladně zvážit velikost a co od bruslí očekáváte. Zde si můžete vybrat z široké škály bruslí, které uspokojí potřeby hobby brankářů i těch profesionálních.

 

Velkou předností bruslí vyšší cenové relace je důraz na lehkost a pohodlí. Proto se hojně využívá systém VERTEXX, který zvyšuje rozsah pohybu až o třetinu, je odolný a snižuje váhu. Brusle této kategorie jsou uzpůsobeny pro maximální výkon, využití a ochranu. Brusle jsou neuvěřitelně pevné a skvěle drží nohu. Pokud však hledáte brusle pouze pro amatérský hokej, kde se tak tvrdě nestřílí, a ani honost užívání není tak vysoká (hrajete například jen jednou týdně), vystačíte si bohatě s bruslemi v cenové relaci 1000 – 3000 Kč. Obecně však platí, že čím je brusle dražší, tím je odolnější, lehčí, lépe vyztužená a má lepší nůž (runner). 

V současnosti se každá hokejová brusle skládá ze 4 částí: bota + jazyk, podrážka, holder a runner. Bota s jazykem již nebývá volně prodejná, je k dostání pouze v kompletu všech částí. Podrážka  ovlivňuje celkovou stabilitu, přenos energie při odrazu a v neposlední řadě také odvádí vlhkost během hry. Holder je část spojující brusli s ledem. Na něm je pak upevněn runner (nůž). Ten je často pouze přišroubován, tudíž se dá volně vyměnit. Může však být i pevně vsazen bez možností výměny.
Brankářské brusle jsou k dispozici v klasicky značených velikostech a poté i v šířkách (velikostech) D, EE. Obecně se tyto dvě velikosti liší následovně. Brusle s velikostí EE mají nižší nárt a širší provedení v oblasti boků. Naopak brusle velikosti D mají vyšší nárt a užší provedení v oblasti boků. 
Nabízíme brusle značek Bauer, CCM, Reebok, Graf, Vaughn a pro ty méně náročné brankáře výbavu značky Botas.

Cenové rozmezí
od do