Mrázek v NHL čaruje. Neskutečný zákrok, chválil kapitán Detroitu

Mrázek v NHL čaruje. Neskutečný zákrok, chválil kapitán Detroitu

Reprezentační trenér Vladimír Růžička vyřešil složitý brankářský rébus na mistrovství světa, kde musel vybrat jedničku ze tří kvalitních gólmanů. A to ještě nevzal litvínovského mistra Pavla Francouze. Do toho všeho v zámoří září mladý Petr Mrázek z Detroitu.

Ačkoliv (zatím) nedokázal převést tým Red Wings přes 1. kolo Stanley Cupu, 23letý brankář z Česka se stal v sérii s favorizovanou Tampou impozantním způsobem prvním brankářem. Už dvakrát vychytal čisté konto, slyší chválu ze všech stran.

V pondělním šestém utkání sice Detroit prohrál 2:5 a o postupujícím rozhodne sedmý zápas, ale Mrázek předvedl úchvatný zákrok.

Na začátku druhé třetiny se hosté ve dvou řítili do protiútoku. Dan Boyle dostal zpětnou přihrávku před branku, kde byl úplně sám. Detroitského brankáře si rychlou kličkou posunul z branky a zakončoval.

„Gól!“ vyhrkl komentátor. Ale ne! Mrázek vyčaroval zákrok roku, o němž se na zámořských serverech píše jako o neuvěřitelném. 

Český talent nastavil do odkryté branky hokejku a nešťastný Boyle Mrázkovo „pádlo“ trefil. Sám se při sledování opakovaných záběrů na střídačce usmíval.

„Neskutečný zákrok. Víme, co Petr umí, a že se o něj můžeme vždycky opřít,“ prohlásil detroitský kapitán Henrik Zetterberg. Tomáš Tatar, střelec jediných dvou branek Detroitu, s úsměvem přidal: „Už jsem takových zákroků pár viděl na tréninku. Zakončujeme do prázdné a najednou tam Petr nastaví hokejku nebo beton.“

Jenže byla to jediná radost Rudých Křídel. Mrázek totiž krátce po hvězdném momentu inkasoval potřetí a Tampa se radovala z vítězství a prodloužení série.

„Jsme zklamaní. Ale je to za námi, těšíme se na sedmý duel,“ řekl s typickým klidem Mrázek zámořským novinářům.

Rozhodující sedmý zápas na Floridě bude pozorně sledovat i kouč národního týmu. Těžko by přehodnotil volbu Alexandera Saláka jako brankářské jedničky pro domácí světový šampionát, ale dlouhodobý zájem projevuje o zkušeného obránce Marka Židlického.

Kdyby vypadla Tampa, v úvahu připadají obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát.