Lapačka

Lapačka je část brankářské výstroje, kterou brankář využívá k chytání puků. První lapačka byla v Československu vyrobena v roce 1955 a od té doby prošla řadou změn a zdokonalení. Vyplývá to samozřejmě ze stylu hry, která je čím dál tvrdší a rychlejší, a aby byl brankář kvalitně ochráněn, nesmí na výbavě šetřit. V dnešní době se brankářská výstroj vyrábí tak, aby byla co nejodolnější a nejlehčí.

 

A právě proto jsou používány specifické a kvalitní materiály a jedna hodně kvalitní profesionální výstroj se může vyšplhat až k 150 tis. Kč. Ale teď už zpět k lapačkám. Brankář ji nosí na své nedominantní ruce. To znamená, že pokud je brankář pravák, bude držet hůl s vyrážečkou v pravé a lapačku v levé ruce. Podle IIHF má být maximální obvod lapačky 114,3 cm. Hlavní částí lapačky je koš a měla by se perfektně přizpůsobit ruce. Prodáváme lapačky jak pro brankáře amatéry, poloprofesionály, tak i pro profesionální hokejisty.

U lapaček pro hokejbalisty či amatéry se klade důraz na pohodlí a snadnou manipulaci. Důležitá je efektivní ochrana, komfort a kvalitní zpracování úzpůsobené úrovni hry. Zápěstí a hřbet ruky chrání manžeta umožňující neomezený pohyb. Vnitřní vrstva je z rychleschnoucího materiálu a pomáhá udržovat ruku v suchu a tím optimalizuje váhu lapačky po celou dobu hry. Lapačku této kategorie seženete do 3 000 Kč.

U dražších lapaček pro poloprofesionály je samozřejmostí elastické poutko k nastavení tuhosti, tzn. že si může brankář nastavit lapačku tak, aby mu dokonale přilnula k ruce. Mají propracovaný upínací páskový systém, vynikající sevření koše a jsou velmi lehké. Takové lapačky se dají sehnat do 12 000 Kč.

Lapačky nejdražší cenové kategorie mají jednoduchý systém upínání, materiál Clarino a širší vrchní část košíku. Jsou konstruovány, aby co nejlépe padly na každou ruku, byly lehké, pevné a měly široký záběr.

Cenové rozmezí
od do