Masky

Jednou z neopomenutelných částí hokejové výstroje jsou brankářské masky. Nabízíme masky pro brankáře začátečníky, náročné amatéry i profesionály, to vše v různých cenových relacích. Jak se jednotlivé masky od sebe liší a jak nejlépe vybrat tu správnou?

 


Máme hned několik typů masek. Hlavní funkcí brankářské masky je bezesporu ochrana hlavy před tvrdě vystřeleným pukem. Je však potřeba důkladně zvážit, na jaký typ hokeje masku potřebujeme a zdali tento sport provozujeme rekreačně či profesionálně. Co se týče velikostí, k dispozici jsou jak univerzální masky, které jsou díky pěti bodovému upínání volně nastavitelné a přizpůsobitelné všem velikostem hlavy, tak i masky klasicky velikostně značené. 
Koupě masek pro in-line a street hokej není obyčejně tak finančně náročná, liší se však v tvrdosti a použitých materiálech. 
Masky pro lední hokej se vyrábí ze třech materiálů. Nejdražší a nejkvalitnější je karbon, dále pak směs karbonu a kevlaru a jako třetí uvedeme skelné vlákno. Existují dva druhy tvaru mřížky, a to klasické s rovnoběžnými dráty nebo tzv. „kočičí oči“. Z důvodu dobré viditelnosti skrz mřížku druhého typu se stala rázem velmi oblíbenou, je však na místě dodat, že tato mřížka není certifikována pro lední hokej z hlediska bezpečnosti (otvorem v oblasti toho chybějícího drátu projde čepel hokejky). Mřížka bývá z oceli, přičemž většinou se chromuje (můžeme se ale setkat i s černou či bílou mřížkou). Dalším neméně důležitým faktorem je pohodlí uvnitř masky, tzn. polstrování včetně kvalitního odvětrávání.
A produkty jakých značek vlastně nabízíme? Specializujeme se především na masky pro hokejisty značky Bauer, která již desítky let patří ke světové špičce ve výrobě hokejových výstrojí, dále můžeme nabídnout masky od výrobců CCM, Vaughn a Rey Swiss

Cenové rozmezí
od do