Vyrážečka

Brankářské vyrážečky jsou takovým malým/velkým pomocníkem lapačky. Slouží k přímému vyrážení střel a vzhledem k tomu, že na ně lítají puky o vysokých rychlostech, musí být maximálně pevné a vyztužené. Výztuha brankářské vyrážečky bývá převážně z tvrdého plastu a výstelek. O lehkost se stará pěna o vysoké hustotě. Podle držení hole rozlišujeme takzvaný standartní a opačný gard. Zajímá vás více?

 

Standardní gard znamená, že brankář drží hůl v pravé ruce, tudíž vyrážečku má vpravo a lapačku vlevo. U opačného gardu je to, jak už z názvu vyplývá, přesně naopak. U některých vyrážeček se dočtete o použitelnosti především pro blokující hráče chytající ve stylu „butterfly“. Mnoho z Vás jistě ví, co tento styl znamená, ale opakování je matka moudrosti. Je to styl, při kterém brankář klade důraz na pokryti celého prostoru na ledě a těsně nad ledem a spíše pracuje s betony a vyrážečkou, než že by se pohyboval po ledě a snažil se pokrýt i vršek brány.

Máme zde opět na výběr z vyrážeček z různých cenových hladin, lišící se kvalitou a účelem využití. Vyrážečky pro hobby brankáře a hokejbalisty se pohybují v cenové hladině do 1000 Kč. Jsou pohodlné a mají atraktivní design. Odlehčená konstrukce s chrániči prstů je samozřejmostí.

Další kategorií jsou vyrážečky pro poloprofesionály či náročné hobby brankáře. Materiál už je odolnější a pevnější. Vnějšek pokrývá kvalitní syntetická kůže, která je uzpůsobena častějšímu užívání. Odrazná deska je ze silného HD plastu, zbytek tvoří odlehčená pěna s vysokou hustotou. Každý je zastáncem pravidla (zejména pak u hokejových brankářů) – čím lehčí, tím lepší. Velice důležitým aspektem u těchto vyrážeček je pohodlí uvnitř. Hojně se proto užívá Clarino dlaň s vyztužením v oblasti dlaně. Je to materiál s vlastnostmi semiše a kůže a je velmi pohodlný a příjemný na dotek. Zápěstí musí být pevné, proto je třeba ho vždy utáhnout páskem na suchý zip.

Vyrážečky pro profesionály už mají více vychytávek. Je dobré si je přečíst v popisu konkrétního předmětu. Například to může být otáčivá pozice ruky v oblasti zápěstí, která dodá lepší úhel pro vyblokování puku nebo třeba extra vycpaná výztuha dlaně, která zmírní otřesy od tvrdé střely.

Cenové rozmezí
od do